Проти катувань!

19Гру/120

Справу Поміляйко розгляне Європейський суд

18.12.2012 – «Права людини в Україні» (ХПГ) – Скаргу Світлани Поміляйко проти України, подану заявницею до Європейського суду з прав людини, визнано прийнятною.

С. Поміляйко 13 липня 2011 р. подала заяву до Європейського суду на порушення Україною статей 3 і 13 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, стверджуючи, що вона піддавалася тортурам з боку міліції та що не було жодного ефективного внутрішнього розслідування її скарги в зв’язку з цим.

Стаття 3 Європейської конвенції (Заборона катування): Нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Стаття 13 Європейської конвенції (Право на ефективний засіб юридичного захисту): Кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Секретар 5  секції Європейського суду з прав людини у своєму листі від 6 грудня 2012 р., адресованому адвокатові Світлани Поміляйко, зазначив: «Я радий повідомити Вам, що після попереднього розгляду питання про прийнятність скарги, яке відбулося 3 грудня 2012 року, голова секції, по якій справа була виділена, вирішив, згідно з Правилом 54 §2 (б) Регламенту Суду, що повідомлення про подання заяви має бути передане уряду України, і що уряду має бути запропоновано подати письмові зауваження щодо … суті справи».

Share This Post
21Гру/110

Родственников Светланы Помиляйко вызывают в прокуратуру (Обновлено)

Только что поступило сообщение о том, что родственников Светланы Помиляйко вызывают в прокуратуру в качестве свидетелей по неизвестному уголовному делу. Повестка пришла в день, на который назначен допрос. Следователь прокуратуры позвонил и угрожал приводом.

Напомним, Светлана Помиляйко и ещё одна женщина заявили о применении к ним пыток в Орджоникидзевском РО г. Харькова 8.11.2008 года. Прокуратура Орджоникидзевского района возбудила уголовное дело по факту превышения служебных полномочий по ч. 2 ст. 365 УК Украины. Дело несколько раз прекращалось и вновь возбуждалось после жалоб в вышестоящую прокуратуру и суд. Летом уголовное дело окончательно прекращено.

Share This Post
Категорії: Інші Читати далі
18Лис/110

Прокурорсько-міліцейські «гойдалки»
у справі Поміляйко

17.11.11 Як стало відомо umdpl.info, місяць тому прокуратура Орджонікідзевського району м. Харкова знову закрила кримінальну справу, порушену за скаргою Світлани Поміляйко.

Нагадаємо, що дві співробітниці дизайнерського бюро Харківського плиткового заводу, одна з яких – С. Поміляйко, звинуватили працівників Орджонікідзевського райвідділу в застосуванні до них тортур під час допиту 8 листопада 2008 р. С. Поміляйко заявила, що її піддали побоям, інша затримана скаржилася на катування з використанням плоскогубців. У тортурах підозрювалися троє оперативних працівників міліції. Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом перевищення працівниками райвідділу службових повноважень. Потім справа неодноразово закривалась і знову порушувалась.

Share This Post
22Гру/100

Справа про тортури в Орджонікізевському райвідділі направлена на додаткове розслідування

21.12.2010 Харків Справа про тортури в Орджонікізевському райвідділі міліції Харкова направлена на додаткове розслідування до Орджонікідзевської районної прокуратури. Таке рішення 20 грудня ухвалив Орджонікідзевський районний суд, повідомила „SQ“ 21 грудня Оксана Станіславська, адвокат потерпілої у справі Світлани Поміляйко.

«У мене немає на руках постанови суду. Однак, найімовірніше, прийняттю такого рішення сприяли ті моменти, на які ми вказували раніше: під час слідства підозрювані були допитані лише як свідки, не були проведені очні ставки підозрюваних і потерпілих, були інші недоліки слідства»,– заявила О. Станіславська.

Share This Post
13Жов/101

Справа С. Поміляйко: тортури плоскогубцями і моральний збиток від них

12.10.2010 За два роки з початку справи про тортури двох жінок в Орджонікідзевському райвідділі міліції, вона знову повертається в інформаційні стрічки.

Колишній начальник Орджонікідзевського райвідділу Олег Соболєв та його заступник Володимир Салій заявили, що стали жертвами наклепу, і подали до суду позов про відшкодування морального збитку на 1,2 млн. грн. кожен. Збиток міліціонерам повинні компенсувати колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, колишній начальник Харківського облуправління міліції Віктор Развадовський, тодішній помічник міністра внутрішніх справ з прав людини Юрій Чумак та власне МВС. Що цікаво, від будь-яких претензій до потерпілих жінок міліціонери відмовилися.

Share This Post
10Лют/100

Громкое дело вернулось в прокуратуру

Прокурор Харьковской области Василий Синчук рассказал о ходе расследования преступлений, связанных с противоправными действиями милиции.

По громкому уголовному делу, возбужденному после того, как 37-летний мужчина в ноябре 2008 года выпрыгнул с третьего этажа Киевского РО и получил серьезные травмы, прокуратура привлечь к ответственности никого так и не смогла.

– Произошедшее в Киевском райотделе расследовалось длительное время,– говорит Василий Синчук.– Пострадавший выпрыгнул сам и, к сожалению, мы не нашли виновных в этом. Поверьте, это не связано с корпоративной солидарностью – мы не защищаем милицию.

А вот дело о пытках в Орджоникидзевском РО снова расследует прокуратура.

Напомним, заявление поступило от Светланы Помиляйко и Натальи Леоновой в ноябре 2008 года. Нескольких месяцев уголовное дело рассматривалось сначала Орджоникидзевским районным судом, а затем и Апелляционным. Суд вынес решение о том, что милиционеры непричастны к пыткам.

– Уголовное дело возбуждено по ст. 365 ч. 2 «Превышение власти или служебных полномочий» УК Украины,– рассказывает Василий Людвигович.– Сейчас это дело находится в производстве: снова дают показания милиционеры, проведена психофизиологическая экспертиза, призванная проверить правдивость заявлений гражданки Помиляйко. В этом месяце мы должны закончить расследование.

Игорь Марчак

Джерело: Вечерний Харьков

Share This Post
17Сер/090

«Как пытали, так и будут пытать»

Пакет на голову как «царица доказательств». В статье с таким названием («2000», № 26 (467) 26 июня – 2 июля 2009 г. была поднята тема пыток в украинской милиции. Напомним, из-за подозрений в краже оргтехники в Орджоникидзевском райотделе милиции Харькова двух девушек несколько часов пытали: крутили соски плоскогубцами, душили с использованием пакетов, били. При этом факт кражи доказан не был.

Одна из пострадавших – Светлана Помиляйко – в истории с попыткой выбить из нее признательные показания в милиции решилась идти до конца, потому что не желает, чтобы подобное повторилось с ее двумя детьми и любым другим жителем города. Более полугода длится судебное разбирательство. Милиционеры, которых обвиняют в применении пыток, оспаривают в суде возбуждение уголовного дела. «2000» поинтересовались у пострадавшей, сдвинулось ли с места дело о пытках со времени написания статьи в еженедельнике?

– 25 июня,– говорит Светлана Николаевна,– как раз за день до выхода материала об этом деле в «2000», состоялось заседание Харьковского апелляционного суда. Фемида приняла, на мой взгляд, справедливое решение: возобновить расследование.

Share This Post
19Чер/090

Дело харьковских милиционеров, которых обвиняли в пытках на допросе, опять закрыли

18 Июня 2009. Пострадавшая Светлана Помиляйко готовится уже в который раз искать правду в Апелляционном суде, а вот ее коллега по несчастью от претензий к правоохранителям вдруг отказалась.

Напомним, скандал разгорелся еще осенью прошлого года. Двух сотрудниц Харьковского плиточного завода Светлану Помиляйко и Наталью Леонову задержали по подозрению в краже оргтехники на предприятии, а на допросе над женщинами жестоко издевались в течение восьми часов, выбивая показания: надевали на головы пакеты, били, даже крутили соски плоскогубцами (см. «КП» за 20 мая)! Светлана и Наталья давлению не поддались, и их вскоре выпустили. А выйдя на свободу и подлечившись в больнице, они подали на милиционеров-мучителей в суд.

Share This Post
12Чер/090

Милиционеры, обвиняемые в пытках, невиновны! Суд даже не рассмотрел доказательства

Суд поставил точку в громком деле Светланы Помиляйко. Напомню, женщина обвинила правоохранителей Орджоникидзевского райотдела в том, что они пытали ее во время допроса. Суд признал: милиционеры невиновны, а дело даже не нужно расследовать, хотя потерпевшие настаивают – их доказательства даже не рассмотрены.

Оперуполномоченный Орджоникидзевского райотдела милиции Дмитрий Титов во время последнего заседания суда впервые позирует перед телекамерой. Дурную славу палача он получил в конце прошлого года после того, как прокуратура возбудила уголовное дело относительно превышения властных полномочий. Новости «АТН» неоднократно рассказывали, что на милиционеров пожаловалась сотрудница дизайнерского бюро Плиточного завода Светлана Помиляйко, а также её коллега Наталья Леонова. По словам Помиляйко, их обвинили в краже оргтехники с предприятия и пытками принуждали это признать. Светлану, по ее словам, приковывали наручниками к стулу, душили полиэтиленовым пакетом, запугивали. В то же самое время ее коллегу пытали плоскогубцами в соседнем кабинете. Прокуратура возбудила уголовное дело, в райотделе даже были найдены те самые плоскогубцы, а подозреваемые милиционеры были отстранены от службы. Но через суд милиционерам удалось добиться отмены возбуждения уголовного дела.

Share This Post
27Тра/090

Кривава плата за розкриття злочинів

Київ–Харків – кожен чотирнадцятий житель України зазнавав катувань з боку представників міліції. Лише за останній рік подібних випадків було майже сто тисяч. Про це свідчать спільні підрахунки Української Гельсінської спілки та інших правозахисних організацій. Проте більшість постраждалих від рук міліції бояться будь-кому розповідати про це, бо не вірять, що держава здатна захистити їх від свавілля й помсти. Спеціально створена служба внутрішньої безпеки МВС розслідує злочинні дії з боку правоохоронців і карає винних. Але від цього насильства у райвідділах менше не стає.

Художник-дизайнер із Харкова Світлана Поміляйко та її колега Наталя потрапили до міліції, коли на заводі, де вони працювали, зникло кілька комп’ютерів. Правоохоронці говорили жінкам, що вони мають виступити у ролі свідків. Але коли за ними зачинилися двері Орджонікідзевського райвідділу, їх, за словами Світлани Поміляйко, почали катувати працівники міліції.

Share This Post

Серії публікацій

Категорії публікацій

Теґи публікацій

Календар публікацій

Лютий 2018
П В С Ч П С Н
« Січ    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Архіви публікацій

Для користувачів